Srpen 2009

Skončili prázdniny bééé:'(.

31. srpna 2009 v 21:12 | Jackie Holmsová |  Šikana.
Známe to každá, dítě po ránu nechce vstávat, a už vůbec někam jít, ať do školy nebo do školky. Chcete poradit, jak to své díťko vylákat z postele? Mám pro vás pár tipů: Nevím jestli fungují, ale na mě, když jsem byla dítě zabírali:). A na děti všeobecně v mém okolí zabírají:). Tak uvidíme, jaký je váš miláček kalibr:).

1. Řekněme dítěti, že se k vám domů, přes noc, nastěhoval skřítek, a že vás poprosil o snídani. Uvidíte, jak se díťko bude hnát:). Popř. Že jí jeho/její snídani:).

2. Další věc, která by mohla zabírat je, že svou ratolest, dostane ven s postele s oblíbenou hračkou...se sloníkem si vyčistíte zoubky apod.

3. Tyto dva tipy se týkají dětí předškolního věku a nebo prvňáčku, popř. druháčků. Když si představím "puberťáka" jak si čistí zuby se sloníkem...no nevím, ale asi byste spadla do kategorie "opruzující matka". A to, pevně doufám, nechcete:). Toho nemilosrdně zbuďte:). Ale pozor s citem!!! Po ránu "puberťák v nenáladě" to není zrovna příjemná představa. A jak to máte vy? Na vaše komantáře se těší s úsměvem Jackie:).Upozornění!!! Pokud se vaše dítě začne chovat jinak,než je obvyklé, je skleslé, náladové, apod. Ano platí i u pubertálního věku, zkuste se s dítětem promluvit, popř. jen pozorovat. Ale ne tak aby o vás "puberťáci" tvrdili, že "šmírujete". Pokud je agresivní, zkuste si promluvit taktéž. Můžete zkusit promluvit i s učiteli ve škole, ale dítěti vysvětlete, že se nic nezhorší. Šikana je zlá věc, a může mít dopad na chování, psychickou i fyzickou stránku dítěte, na celý život. Nad, pozměněním chováním dítěte, jak doma i ve škole, nejde jen tak mávnout rukou. Nestačí říct "ono ho to přejde". Platí, jak u "oběti" tak i u "agresátora". Dítě zřejmě něco trápí, a takto si dává najevo, že je tzv. "lepší" nežli jeho vybraná "oběť" Bohužel někteří učitelé, říkám někteří, aby někdo nemohl tvrdit, že někoho pomlouvám, nic nedělají. A proto milý rodičové vás prosím zkuste to!!! Bojujte!!! Já vám budu držet palce, kdyby jste chtěli poradit, pokusím se o to, pište na cernameggi@seznam.cz

Za všechny děti s celého srdce děkuji:).

Tedy první animačka:)

29. srpna 2009 v 22:14 | Jackie Holmsová
JO krom jiného mám ještě jeden blog jmenuje se GirlsO07@.blog.cz :).

Ale teď k věci:). Jelikož jsem založila novou soutěž o cenu nejlepší animovačky...budete se muset na animovačky asi podívat i na druhém blogu:). Tak já se budu snažit....:)....abych dostala dobré hodnocení a nej. animovačka vyhrála a dostala diplom:). A druhá soutěž pro veřejnost:)...o Vám na blogu chybí? Pište do komentářů ráda si vše přečtu a zkusím se podle toho i zařídit:). A ještě k této soutěži...pojďte soutěžit o diplomvý žebříček s vašimi animačkami:). Ráda si je všechny prohlédnu apod:). Ale nebudu hodnotit jen já budete hodnotit i Vy, moji drazí čtenáři:). Tak jsete do toho semnou? Začíná mi tu být trochu smutno:(. Nikdo nepíše achjo:(. Tak pište hoši i děvčata:). I kritika se přijímá...ale jenom v rozumných mezích:). Viz. pravidla:). Těším se Jackie H:).

Rozvíjení kreativity:).

22. srpna 2009 v 18:16 | Jackie Holmsová
Za obrázky k tomuto článku a k zlepšení blogu děkuji http://www.majka57.cz. Kde jsem si tzv. "vypůjčila":) obrázky:). Pozdravuji všechny vaše Jackie:).

Zvíře l̕ animale/čteme: lanymále

17. srpna 2009 v 20:24 | Jackie Holmsová |  Lekce Italštiny online
Milé dámy a drazí pánové:)
Máme tu další hodinku, půlhodinku tvořivé italštiny, tvořivé protože ji chci tvořit zcela netradičně:). Ze začátku jsme tu měli pár slovíček(pro každou příležitost), neboli těch nejzákladnějších:). Ale určitě musíte mít plné zuby přepisování na kartičky a tak jsem vám ulehčila práci:). Tak doufám, že se vám kartičky zvířátek budou líbit:). Hodně zdaru v učení přeje vaše Jackie:).

Ps: Kartičky si vytiskněte, jsou hned po tomto krátkém úvodu:).
Pss: Snažila jsem se podle posluchu, přeložit, co nejblíže, jak se čte:). Zkuste to a uvidíte:). Vážně, nejsem žádná lektorka, občas bohužel:).

Zdroj obrázků:Psss: pro začátek dám jen dvě:).
pssss: zkuste si to prosím kdyžtak zvětšit, snažila jsem se aby byli, všichni alespoň trochu vidět:). Když se zvířátka ujmou, budou i další:). Napište prosím, kdyžtak v komentářích:). Těším se a děkuji vaše Jackie:).

Nová soutěž:)

14. srpna 2009 v 16:05 | Jackie Holmsová |  Soutěže:)
Pozor, pozor, velevážené dámy a pánové:).

Vyhlašuji novou soutěž:). Už vás kolikrát napadlo, že támhleté slečně nesluší sukně, či támtomu pánovi boty?:) Tak to je tato soutěž přímo pro vás:). Až takového člověka znova uvidíte, zapamatujte si to, a poté někde v klidu napište příběh, na toto téma:). Že nemáte fantazii? Apod. Ale jděte v každém z nás takové věci, jsou jen je musíte rozlousknout, popř. vrátit se myšlenkami do dětství:). Když bude nejhůř můžete s kamarádkou, kamarádem, přítelem, přitelkyní, nebo s dítětem dětmi, vytvořit příběh malé děti budou asi jen napovídat, pokud doma nemáte genia:), a můžete namalovat společný obrázek:). Děti to jistě bude bavit a vás..milý rodičové myslím, že také:). Poté stačí naskenovat do počítače a přidat do komentářů k této soutěži:). Moc se těším na vaše výtvory:). Nejlepší výtvory budou ohodnoceny a odměněni, a pozor každý má právo na odměnu, třebas jen na malou:), tak si nelamte hlavu s tím, že vám něco nejde:). Ocením každého a ráda:). Moc se těší vaše Jackie:)

Když je horko...:)

14. srpna 2009 v 15:54 | Jackie Holmsová
Určitě znáte reklamu, na auto, bohužel netuším, jaké značky:), kde dvě malé děti říkají "když je ti horko, pustíš si tady tu klimatizaci, a pak už ti horko není", druhé odpoví "a když ti je chladno zase to ztlumíš". Bohužel nwm jestli jsem se strefila správně, do dětských slov, nicméně jedno vím. Děti nám to pořádně natřeli:D. Jdeme si tedy pustit klimatizaci kterou máme doma, a po této reklamě následují jiné, nechci žádné dělat reklamu a proto nebudu jmenovat:D. Tedy: je to jakýsi nápoj, když ho každé ráno vypijeme, už nebudeme nikdy nemocní:). My pod dojmem reklamy běžíme do obchodu a koupíme si zmiňovaný nápoj, přičemž nakoupíme polovinu dalších věcí, které jsme ani koupit nechtěli. Už se poznáváte?:) A začínáte se bát, cože to koupíte na dalším nákupu? Nemusíte mít obavu, pokusím se vám trochu přiblížit, jak na reklamy. Tedy první mýtus. Zmiňované nápoje nefungují, vždycky, řekněme že po léčbě angíny, či jiné, kde bereme podobné prášky, jako při angíně apod. je docela dobré si nějaký ten nápoj koupit. Neříkám, že já ho nepiji, ale jen občas, ne každý den. Zázraky vážně čekat nemůžeme:). Když totiž vypijeme příliš mnoho těchto nápojů denně, může se stát, že se naše tělo tzv. "zahlení" což není dobré, však nechci vás zklamat, klidně si nějaký nápoj, občas dopřejte:), nejlépe z čerstvého ovoce:). Mýtus dvě: klimatizace, není vždy úplně nejlepší volba, ano při horkých dnech, v práci, v autě apod. navíc, když v autě cestujeme s malými dětmi, je klimatizace na místě. Ale abychom si ji pouštěli pořád, i když to není potřeba je zbytečné, zaprvé plýtváme proudem a za druhé snadněji můžeme nachladnout. Ostatně to můžeme vždycky a všude:). Tímto článkem, nechci nikoho ztrestat,že dělá to či ono, chci jen poznamenat, že všechno má své pro a proti:). Jen musíme mít čas o tom více přemýšlet:). A protože určitě máme spoustu věcí na práci, napsala jsem pár takových návrhů já, myšlenkových pochodů:D. Když budete mít cokoliv na mysli, k tomuto tématu, až budete mít čas, klidně napište:). Ráda vaše dodatky, postřehy dodám do tohoto článku:). S přáním krásného léta zdraví Jackie:).

první slovíčka 2

12. srpna 2009 v 11:00 | Jackie Holmsová |  Lekce Italštiny online

Základní slova a fráze - pokračování

Jak se máte? Come sta/Come state? (více osob)
Kome sta/ kome státe?

Mám se dobře, děkuji. Sto bene, grazie.
Sto béne, grácie.

A vy? E Lei/ E voi? (více osob)
E lej/ e voj?

Nestojí to za nic Cosí,cosí. píše se s čárkou doleva
Kozí, kozí.

Příjemnou zábavu Buon divertimento.
Buon dyvertymento.

Hodně štěstí Buona fortuna.
Buona fortúna.

Na shledanou... Arrivederci...
Arrivederči...


Někdo si může napsat všechna slovíčka na kartičky, někdo jen ty, kterým nerozumí, nebo mu nejdou zapamatovat. Pro obměnu můžeme také použít tzv. "lepivý" papír a přilípnout si ho na lednici, na pracovní stůl, v práci na počítač apod. Prostě místa, která máme doma denně na očích. Však vy vymyslíte i lepší než-li já:D. Přeji hodně štěstí vaše Jackie:).

první slovíčka

11. srpna 2009 v 20:08 | Jackie Holmsová |  Lekce Italštiny online
Základní slova a fráze!

Už ze začátku chci říct, že bych vám ráda přiblížila tento nádherný jazyk, ale jak sami víte, kdyžtak musíme na sezení. Tyto online "hodiny" mají spíše být pro lidi, kteří si s italštinou nevědí rady, nebo chtějí do Itálie či podobně mluvící země cestovat:). Chci poradit a pomoci, a podat pomocnou ruku na nesnázích spojené s cizími jazyky:), tak se nebojte čtěte:), pište, studujte, a kdyby vám cokoliv nebylo jasné napište, ráda se vám pokusím cokoliv vysvětlit:). Však nejsem učitelka italštiny, a proto to dost často nebude úplně "super", předem se omlouvám.Co je tučně je česky a jak se píše italsky, kurzívou, jak se čte italsky. Chci jen popostrčit na cestě s cizími jazyky, když nemá kdokoliv odvahu apod:).
Děkuji za pochopení vaše Jackie:). Ps: a hlavně nezapomeňte na čokoládu:).
Ano píšeme s čárkou doleva
čteme s čárkou doprava. Pro nás s toho vyplývá, že čteme dlouze:).

Ne No
čteme: stejně

prosím Prego, per favore, per piacere, per cortesia.
Prégo, per favóre, per pjačére, per kortezía.

Děkuji Grazie
Grácie

To je v pořádku (É) apposto. Píšeme s čárkou doleva.
(É) apósto.

Promiňte, prosím... Scusi/scusate, (více osob) per cortesia...
Skúzi/ skuzáte/ per kortezía
Scusi, scusate...
Skúzi, skuzáte...

Dobrý den/Ahoj Buon giorno,buona giornata/Ciao
Buon džórno,buóna džornáta/ čaou

Dobré ráno Buon giorno
Buon džórno

Dobrý večer Buona sera (tento pozdrav se užívá již od oběda)
Buóna séra

Dobrou noc Buona notte
Buona notte

Dobré odpoledne Buona sera (v italštině neexistuje tento pozdrav, jako v češtině)
Buona séra

Začínáme

11. srpna 2009 v 19:16 | Jackie Holmsová |  Lekce Italštiny online
Drahé dámy a přítomní pánové:)!
Dnes je velký den, jelikož začíná lekce italštiny:). A také je první hodina:). Jelikož jsem sama natěšená:), a pro váš klid začneme o den dříve:).
Bod 1. z tvrdého papíru, ze čtvrty, či podobného si vystříháme kartičky viz. předloha níže:).
Tady máme předlohu:).
Vezmeme si nějaký supr fix:), nejlépe hodně viditelný, a začneme psát slovíčka:).

úvod 2

9. srpna 2009 v 23:07 | Jackie Holmsová
Moc se omlouvám, ale tímto bych chtěla přítomným čtenářům dát najevo, že se první lekce italštiny, poněkud odsouvá. Dané okolnosti mi jaksi znepříjemnily život. Zřejmě dne 10.8 nebo 12.8 2009.
Děkuji za pochopení vaše Jackie:).

úvod

6. srpna 2009 v 19:51 | Jackie Holmsová |  Lekce Italštiny online
Rozhodla jsem se, trochu netradičtě, pro cizí jazyk. Moc mi jazyky typu angličtiny nejdou, ale italština je docela ucházející:). Tak snad jsem řekla všechno, co jsem říct chtěla:). První lekce začne dne: 7. nebo 8.8.09.
Tak se těšte a já vám držím palečky pro objevování tohoto krásného jazyka:).
Těším se na vaše příspěvky a komentáře k italštině:).
Hodně štěstí, pohody a žádné nehody přeje vaše Jackie:).
Ps: A hlavně se neděste. učený z nebe nespadl.

Zná to každý

6. srpna 2009 v 19:46 | Jackie Holmsová |  duchovno!
Zná to každá, můžeme říct i každý...už, jako děti jsme se báli na bojovkách, jako puberťáci dívajíc se na horor, alespoň záminka, že se můžeme tisknout ke svému milému, že ano dámy?:) A podobně. Já bych nechtěla někoho strašit vyvolávat duchy či podobné...spíše strach vysvětlit, rozebrat...pomoci. Řekněme, že bych zde chtěla online zavést něco, jako psychologickou poradnu. Nebudu nic vychvalovat, např. že nemusíte nic platit...jen internet...:). Tedy, kdo má zájem, a nebo problém ráda, se mu pokusím pomoci...neříkám, že jsem špičkový psycholog...jen se pokusím pomoci:).
Moc se těším...a doufám, že to vyjde...případné připomínky, návrhy či podobné posílejte na tento blog...a říkám, je to ryze anonimní. V případě poradit, pomoci, atd. buď jestli se nestydíte:), pište sem a nebo, pro stydlivá stvoření:) na www.cernameggi@seznam.cz

Těším se:). A doufám, že i pomohu vaše Jackie:).
Ps: A aby jste si byli jisti, že vaše starosti nejsou jediné na světě, tedy nepropadejte zoufalství, a depresi, sejdu se s pár kamarádkami, a pak vám budu vyprávět, co se přihodilo nového:).

Tak jsem zase tu..pokračování!!!

4. srpna 2009 v 22:14 | Jackie Holmsová
Jana sedí v kuchyni a na tváři úsměv. Všude kolem sebe vidím jen úsměv. Ukliďňuje mě to. Už dlouho lítám ze strany na stranu, jako smeták, a zde jako by se zastavil čas. Janě už je vidět bříško. Jako dárek jsem jí proto přivezla dupačky a dudlíček. Pro jistotu v bílé barvě:). Nechávají se překvapit:). Z košíku na mě kouká kokršpaněl jménem Puňta, Jana jak později zjistila, jí říká puntice, nebo Puňtička, je to slečna:). Kdo jí vybral jméno nevím, a proto se zeptám Jany. Ptám je jestli děti, Jana se zasměje a řekne, "kdyby děti, ale ty vybírali Rozárku a podobně, to manžel musel mít poslední slovo." :). Kuchyně je pořád plná smíchu a klidu. Jana mi ukazuje jógu, společně jsme tomuto sportu propadli už na střední:). Teď ji učarovala jóga pro těhulky a maminky z dětmi. Jana vypadá vyrovnaně a spokojeně. Možná jí trochu závidím, kdo ví:). Jedno vím určitě:), rozhodně jsem si od ní z domova nesla v duši klid, a rozhodla jsem se, že budu žít také tak pokojně:). S Janou jsem si příjemně popovídala o "maminko - miminko" věcech:). Ale o tom zase někdy příště:). A kdyby měl někdo zájem o jógu, ráda o tomto sportu něco napíšu. Ale Janu nedám:D, ta je jen moje:). Jsem hamoun? Možná ano, ,možná ne. Spíše si chci udržet kamarádku a její klid:). A taky aby bylo v klidu miminko:). Těším se na nové příspěvky vaše Jackie:).

Není čas...

1. srpna 2009 v 20:34 | Jackie Holmsová
Pořád někde lítám, a sháním po zahradě hračky...jsem unavená, a doufám, že mi některá dodáte inspiraci:). Nevím totiž o čem psát. Děkuji těším se:). Vaše Jackie:).
Ps: pro změnu jsem zakopla o autíčko:).