Skončili prázdniny bééé:'(.

31. srpna 2009 v 21:12 | Jackie Holmsová |  Šikana.
Známe to každá, dítě po ránu nechce vstávat, a už vůbec někam jít, ať do školy nebo do školky. Chcete poradit, jak to své díťko vylákat z postele? Mám pro vás pár tipů: Nevím jestli fungují, ale na mě, když jsem byla dítě zabírali:). A na děti všeobecně v mém okolí zabírají:). Tak uvidíme, jaký je váš miláček kalibr:).

1. Řekněme dítěti, že se k vám domů, přes noc, nastěhoval skřítek, a že vás poprosil o snídani. Uvidíte, jak se díťko bude hnát:). Popř. Že jí jeho/její snídani:).

2. Další věc, která by mohla zabírat je, že svou ratolest, dostane ven s postele s oblíbenou hračkou...se sloníkem si vyčistíte zoubky apod.

3. Tyto dva tipy se týkají dětí předškolního věku a nebo prvňáčku, popř. druháčků. Když si představím "puberťáka" jak si čistí zuby se sloníkem...no nevím, ale asi byste spadla do kategorie "opruzující matka". A to, pevně doufám, nechcete:). Toho nemilosrdně zbuďte:). Ale pozor s citem!!! Po ránu "puberťák v nenáladě" to není zrovna příjemná představa. A jak to máte vy? Na vaše komantáře se těší s úsměvem Jackie:).Upozornění!!! Pokud se vaše dítě začne chovat jinak,než je obvyklé, je skleslé, náladové, apod. Ano platí i u pubertálního věku, zkuste se s dítětem promluvit, popř. jen pozorovat. Ale ne tak aby o vás "puberťáci" tvrdili, že "šmírujete". Pokud je agresivní, zkuste si promluvit taktéž. Můžete zkusit promluvit i s učiteli ve škole, ale dítěti vysvětlete, že se nic nezhorší. Šikana je zlá věc, a může mít dopad na chování, psychickou i fyzickou stránku dítěte, na celý život. Nad, pozměněním chováním dítěte, jak doma i ve škole, nejde jen tak mávnout rukou. Nestačí říct "ono ho to přejde". Platí, jak u "oběti" tak i u "agresátora". Dítě zřejmě něco trápí, a takto si dává najevo, že je tzv. "lepší" nežli jeho vybraná "oběť" Bohužel někteří učitelé, říkám někteří, aby někdo nemohl tvrdit, že někoho pomlouvám, nic nedělají. A proto milý rodičové vás prosím zkuste to!!! Bojujte!!! Já vám budu držet palce, kdyby jste chtěli poradit, pokusím se o to, pište na cernameggi@seznam.cz

Za všechny děti s celého srdce děkuji:).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama