Korálky - pár rad pro začátek:)

17. října 2009 v 17:16 | Jasmina Holmsová |  Korálkování...:)
Tedy, korálky:), je to velice zábavné a už dávní Egypťané věděli, že šperky jsou krásné a vzácné. Bohužel, je jenom málo míst, kde se dají nakoupit korálky levněji. Buď v Jablonci, moc daleko, nebo někde v Praze. Bohužel jsem ani já zatím moc míst, nenašla, snad jenom jeden krámek, ale to ještě uvidím než- li sem napíšu, jak se jmenuje:), nechci dělat obchodu reklamu;), třeba by se zlobili:D:). A taky jsem bohužel zapoměla, jak se tento krámek jmenuje:D, to jsem, ale hlava co?:D Dále budeš potřebovat nějaké nářadí, nejlépe kleštičky, minimálně dvoje jedny "špičaté", aby se ti např. lépe provlékli do "začátku*" od náušnice, a druhé které mají "hlavičku**" kulatou, aby jsme se neporanili při přeštipování drátu.
Drát - je poměrně drahý, ale jak kde, když najdete solidní korálkárku, mají ho relativně v nízkých cenách, ale mnohdy je levnější zajít do železářství:). Protože v korálkárně ti to mnohdy nedá, a vykoupíš polovinu krámu;). Věř zkušené:D;).
Gumičky na navlékání - tady už asi opravdu budeš muset, do korálkárny:).
Nit
Jehly - jsou i speciální na malinké korálky, když např. děláš na stávku.
Vlasec - pro těžší korálky je vhodnější silnější, pro maličké slabší.
Kůže - na navlékání korálků.
A samozřejmě korálky - zamačkávací rokajly, rokajky, české korálky, perličky a mnoho dalších, jde jen o to, najít správnou korálkárku, kde nejsou korálky příliš předražené. Takže, hledej, pátrej a až něco najdeš, dej mi vědět:), ráda do onoho korálkářství, které doporučíš, piš prosím do komentářů, dojdu:).


*"začátek" - to je to na čem náušnice visí, tak aby jste chápali, pro jistotu podám vysvětlení:D. Nebudu, a vlastně ani nechci používat, nějaké odborné termíny, ale prostě čistě laicky, aby i začátečník pochopil, o čem je řeč;), a hlavně čistě logicky, žensky:D;).

**"hlavička" - to čím přestříháváme např. drát:).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama