Hallowen opravdu jen "Americké" tahání peněz z lidí?

7. listopadu 2009 v 13:20 | Jasmina Holmsová |  Hallowen -Veselá dýně:).
Opravdu, na Hallowenu chtějí jen s lidí tahat peníze, a tvrdit, že v Praze se nic takového neslaví? Nebo naopak? Záleží na určitém člověku, jak přijme "svět". "Mě by se, ale docela líbilo, dětem dávat bonbony, ale potom až by se maličko lekli. Alespoň by nebyli potom takový zlobivý". Prozradila nám jedna nejmenovaná slečna, které jsme tuto otázku položila. V něčem má pravdu, ale pustit dítě samotné v noci ven, je v Čechách nepřípusté, ledaže by šli rodiče taky, ale to by musel slavit o víkendu, aby děti, byli do školy vyspalé. Na druhou stranu, psychologie, tak jasné výsledky nemá. A proto jsem se jí na to zeptala. "Možná, by to v něčem bylo dobré, ale na druhou stranu, děti by to zbytečně frustrovali, a báli by se, chodit sami kamkoliv. Mohlo by se dokonce stát, že se budou i školáci znovu počůrávat. Dětská fantazie, nezná mezí, a proto si můžou takového "bubáka" dost jasně vysnít a vsugerovat si, že je opravdický. Což může mít za následek, jak výše jmenované počůřávání, tak i různé malé tiky, které mohou přerůst ve velký handicap. Totéž platí o koktání, a o tom, že za vámi děti budou chodit do ložnice, z čehož se nakonec nevyspí celá rodina, zvlášť máte-li ještě další děti, ať je to miminko, nebo dítě v prenatálním stádiu." Takže s toho vyplývá, že vlastně ani nevíme, co máme dělat. Názory jsou různé. Co na to ty? Napiš do komentářů svůj názor:). Ráda, se přiučím a popovídám si:). Těší se na tvůj komentář Dýně;).


Podle mne, by obě strany měli brát Hallowen, jako legraci. Jak starší děti, které "straší", tak samotné děti, by měli být obeznámeny s tím, že to "není doopravdy, ale jenom jako".

Přeji ti příjemně strávený Hallowen:). Dýně:).
Ps: A pamatuj si, tvé slovo, je velice důležité, jako všech ostatních, ale s mírou, to znamená, že nkomu NEMŮŽEŠ nutit svůj názor. Když ho nechtějí slyšet, nenuť se. Ztrácíš zbytečně svůj čas, a energii;), a ostatní, ti kteří jsou zdvořilejší, trpělivost:).
<!--//--><![CDATA[//><!-- var pp_gemius_identifier = new String('zPblFGtzyaQ9WqtbMJigPeTS31kdP3tABsfndjE4k5v.87'); //--><!]]>
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama