Peníze? Co to je?

10. března 2010 v 21:21 | Jasmina Holmsová
Peněz je vždycky málo, to ví každý z nás. Od malička je nám vtloukáváno do hlavy, že peníze nejsou všechno, a že PRAVOU lásku si nekoupíš. Jenže pak je krize, a všude na nás vylézají titulky v pohodě "Peněz je málo" apod. Tak co si s toho člověk má vzít do hlavy, jako ponaučení? Já mám svou teorii. Spočívá v tom, že peníze jsou fajn, a hlavně když je jich dost, alespoň na to abych se uživila, ale city si nekoupím. Uveďme si příklad:

Bohatý synek nebo dcerka - rozmazlený bohatstvím, každý se s tím chce kamarádit. OOn pod svou pýchou, si myslí kdovíjak není super možná je tak nafoukaný, že si myslí že je super - star.
Pak, ale jeho rodina zkrachuje a on ani neví..jak se oblékat, dojít si na záchod. Je to vedeno do absurdna, já vím, ale podstatu určitě chápete.

Vemte si třebas takovou Paris Hilton - která se na sebe snaží upozornit svými extragavantními projevy - dokonce si pořídila miniprasátko, a co chudák pes?! O tom už pro jistotu nikdo nemluví. Pro ní je to jen hračka. Bohužel. Ale co by byla kdyby neměla peníze? Asi jenom jedna další "potrhnutá blondýna", která se na sebe snaží upoutat pozornost. A možná, že pod tou slupkou "pozlátka" to tak jak. Ale kdo ví.
A teď si vezmeme druhou stranu mince.

Chudý pošťák si žije střídmě, ale přesto spokojeně. Není úplně mega boháč, ale ještě nemusí bydlet pod mostem. Je šťastný za to co má, a je rád, že má zdravou a spokojenou rodinu. Někdo by ho mohl nazvat šetřílkem, nebo škudlilem, ale on je rád, že je rád.

A pak je tu poslední kategorie a to jsou bezdomovci.

Dostali se na dlažbu, kvůli vlastní hlouposti, nebo kvůli nemoci apod.? Chtějí se vrátit do svého původního života? To ví jen bůh...a oni sami? Ti si tím mnohdy také nejsou jistí. Je ale smutné kolik zla, se spáchá kvůi penězům...!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama