Květen 2010

Drazí přátelé :)

27. května 2010 v 21:45 | Jasmina Holmsová
Tímto textem vám chci jen říci že plodné dny tohoto blogu skončily a už zde není o čem psát.:). Ale nevěste hlavu, chystám nový možná i lepší ...pac a pusu posílá Jasmína :).

Mobil je nezbytný!

17. května 2010 v 19:22 | Jasmina Holmsová
Jak tak přemýšlím nad tématem, stávají mi vlasy hrůzou, protože bez mobilu dnes nedáme ani ránu, a to doslova :). Dříve museli lidé čekat několik dní mnohdy i týdnů než přijel kůň a jezdec předal zprávu, později přišli na řadu dopisy pak telegram a teď mobily...ale ty se také rok od roku "vyvíjejí". Jsem ráda, že se svět "vyvíjí" jenže mi přijde, že poslední dobou se mění až příliš rychle a ubívá krás...! Svět se bude točit dál to je jasné...ale jak dlouho vydrží lidský "náklad"? Možná do té doby než ho to přestane bavit a řekne si ..."Dost"!

Ďábel nosí Pradu

17. května 2010 v 19:09 | Jasmina Holmsová
Ze začátku chci poděkovat všem, kdo přispěli svým komentářem k předchozímu souvisejícímu článku (zasvěcený ví).

Dále se chci omluvit, opravdu film dávali na primě a ne na nově. Ale i přesto jsem viděla ukázky na nově, možné je že to budou dávat nebo dávali na nova cinema...bůh ví.

A do třetice: Mě osobně se film moc líbil a zvednul mi náladu :). Jsem ráda, že Meryl Streep dabovala Zlata Adamovská, protože ten hlas se k ní prostě hodí. Film byl krásný, napínavý a zábavný a mě usnadnil den, kdy netekla voda:). Je to film úsměvný ale občas dojme k slzám  a jak zabral na vás? :). Těším se na vás vaše Jasmína.

Meryl Streep

12. května 2010 v 10:00 | Jasmina Holmsová

Jak jí vidím já!
Meryl Streep už velmi dlouho dobu tajně a teď i zcela veřejně obdivuji. Už jenom kvůli roli v "Mama Mia" kde jí bylo asi kolem 45 nebo možná i více (ale dámě se má vždycky ubrat), a běhá, skáče, zpívá a tančí jako laňka. Je to dokonalý ideál mnoha žen a přesto mi i přes svou veškerou slávu připadá skromná a milá. Takže jen tak dál! :).


).
Svým pravým jménem se jmenuje Mary Louise a s toho zřejmě vzniklo Merryl :).
I přesto že má "přezdívku" příjmení si nechala své a to je: Streep.
Narodila se 22. června 1949.

Je dvojnásobná držitelka oskara.


Je americká divadelní, televizní a filmová herečka.

Její první role, sice malá, ale zato neméně důležitá, byla ve filmu Julie.

Jejím druhým výrazným filmem byl lovec jelenů (1978) - za ten dostala svou první nominaci na oskara.
Další rok tuto cenu získala za film Kramerová vs. Kramer, kde si zahrála po boku  Dustina Hoffmana.

Svého druhého Oscara získala v roce 1982 za hlavní roli ve filmu Sophiina volba.

Byla zasnoubena s kolegou s filmu Lovec jelenů Johnem Cazalem až do té doby než zemřel na rakovinu kosti (12.3.1978). V září 1978 si vzala sochaře Dona Gummera s nímž má čtyři děti.

Má čtyři děti:
Henry W. "Hank" Gummer (nar. 1979), Mamie Gummer (nar. 1983 ), Grace Jane Gummer (nar. 1986) a Louisa Jacobson Gummer (nar. 1991). Z dcery Mamie se také stala herečka.

Mezi její nejposlednější filmovou tvorbu patří :
"Prime zítra nehrajeme"
"Ďábel nosí Pradu" - za který získala zlatý glóbos. V tomto filmu hraje s  Anne Hathaway.
"Mama Mia" - který byl natočen podle stejnojmeného muzikáli a hudby plus motivy legendární skupiny ABBA - herci si sami nazpívali písně.
A v  neposlední řadě také ve filmu "Pochyby" kde hraje ředitelku katolické školy.

Základ textu byl použit s:  http://cs.wikipedia.org/wiki/Meryl_Streep
Televizní kanál Nova...!

11. května 2010 v 22:06 | Jasmina Holmsová
Nova obecně: Nova je podle mě dost oblíbený televizní kanál, ale já dávám přednost tomu, když tam dávají něco pořádného...!

Abych pravdu řekla na televizi se moc nedívám a když už tak "potají." To si vždycky udělám pěkný "pelíšek" s polštářů a deky na gauči a k tomu si uvařím horkou čokoládu. Vezmu do ruky program a vnímavě se zadívám, co dávají. Např. Těším se na dnešní sobotu protože budou dávat "Ďábel nosí Pradu". A v tomto filmu hrají mé dvě nejoblíbenější herečky Meryl Streep a Anne Hathaway. Doufám, že se budete dívat také;). Po víkendu dám vědět, jak se to líbilo mě a vy mi napište prosím do komentářů váš názor na tento film:). Už se moc těším...takže v sobotu ....na Nově :).

Tanec...a já!

7. května 2010 v 22:38 | Jasmina Holmsová
Tanec je vír smyslů, podobá se vnitřním pocitům. Když tančím necítím bolest, ani únavu. Mé tělo si šeptá svá tichá slova bez kterých se bez tance neobejdu. Tančím a jsem šťastná. Tančím když se bojím, mám strach, chce se mi brečet, ale i když mám radost. Tanec je radost...tanec je život...!!! Tančím a mé pocity, můj vztek, zlobu a zlom odplaví pocity radosti a svobody. Tančím a jsem jen já a hudba, svět, jako kdyby přestal existovat, žiju a dýchám...ale přesto jsem sama na rozkvelté louce a těším se s těch malých radostí, které tanec dokazuje.  Občas se přidá má kamarádka, je na vozíčku, ale přesto dýcháme stejný vzduch a víříme spolu květinami. Ona kroužíč na svém vozíčku a já kolem ní...v tu chvíli mám dvojnásobnou radost z tance, a za druhé také s tance ale s takovým, který sdílím s někým, komu vidím rozzářené oči. A to je nejlepší pocit na světě...a v tu chvíli jsem tisíckrát ráda a děkuji bohu, že jí nechal naději a její tanec...a že já mohu chodit, mluvit, dýchat vidět slyšet, chýbat se a mluvit, abych tyto okamžiky radostí mohla prožívám s ní. "Díky pane Bože, a díky světe"! "Za to, že jedna políbí matičku zemi kolečky a druhá botami."
"Ale hlavně za to, že vidím ty její krásné hnědé oči, když se ladně pohybuje podle svých tanečních kreací. Že to vidím, můžu u toho být a že ji tam mohu dovést...aby viděla svět. A takový pocit stojí za to!!!